Srpen 2017

Moje Afirmace

29. srpna 2017 v 17:03 | Gabriela Rosse
To, čeho jste si vědomi, můžete mít pod kontrolou.
To, čeho si vědomi nejste, má pod kontrolou vás.
Fotka uživatele Zahrada ticha.
Uvědomte si, že to jací jste je určeno vaši vírou,
nikoliv tím,
co vám bylo geneticky předurčeno.
Vždy můžete změnit své základní návyky.
Fotka uživatele Zahrada ticha.
Skutečná změna nastává uvnitř, nikoli vně....
Fotka uživatele Zahrada ticha.
Postoj k životu je důležitější než minulost,
než vzdělání, peníze, okolnosti,
než to, co lidé dělají nebo říkají.
Je důležitější než vzhled, nadání, zručnost.
Pozoruhodné je, že svůj přístup si můžeme zvolit každý den. Nemůžeme změnit minulost ani to, ...
že lidé jednají určitým způsobem.
Nemůžeme změnit nevyhnutelné.
Co ale můžeme změnit, je náš postoj…
Zobrazit další
Fotka uživatele Zahrada ticha.
Jsem Duch. Jsem všude. Jsem ve všem. Není místo, kde bych nebyl. Když si zcela uvědomíš tuto skutečnost a dokážeš ji přijmout, poznáš, že království nebeské je v tobě, a budeš moci zanechat hledání a obrátiš se dovnitř.
Fotka uživatele Zahrada ticha.

Věštění z Čajových lístků.

29. srpna 2017 v 16:42 | Gabriela Rosse
Použijeme čínský čaj uvařený v čajníku.
Dáme do něho hrst čajových lístků,které přelijeme vroucí vodou.
Čaj i s lístky nalijeme do šálků s širokým hrdlem a úzkou spodní částí.
Šálek by měl být uvnitř bílý,bez vzorku.
Čaj je třeba vypít,ale ne docela.
Musí zůstat trochu tekutiny,aby se při otáčení šálku lístky rozprostřely na všechny strany šálku.
Ten,kdo se chce dozvědět z čajových lístků,jaký bude jeho osud,vezme šálek do pravé ruky za ouško a otáčí s ním ve směru hodinových ručiček.
Když obkrouží 360 stupnů,položí šálek dnem vzhůru na talířek ( stejně jako při věštění z kávové sedliny).
Po několika minutách se šálek otočí zpět a může se začít s věštěním,při
němž sledujeme obrazce,které čajové lístky vytvořily.
Okraj šálku představuje přítomnost a příští dva týdny.
Dno je vzdálená budoucnost,zpravidla konec života.
To,co je mezi tím,je život od přítomnosti do budoucnosti.
Začínáme číst u ouška šálku.
Ouško,to je osoba,které se věští.
Proto jsou podstatné obrazce kolem ouška,to je vše,co osobu přímo ovlivnuje.
To,co je proti oušku,je nepodstatné,to člověka ovlivnuje minimálně.
Čím jasnější obrazce vidíme,tím jasnější a výraznější osud dotyčného čeká.
HVĚZDY JSOU ÚSPĚCH
TROJÚHELNÍKY JSOU ŠTĚSTÍ
ČTVEREČKY ZNAMENAJÍ OCHRANU
KROUŽKY JSOU BOLEST A TRÁPENÍ
ROVNÉ ČÁRY ZNAMENAJÍ JASNÉ PLÁNY
VLNITÉ ČÁRY ZNAMENAJÍ NEJISTOTU.
Tečky ukazují cestu,čísla ukazují časové údaje,kdy dojde k nějaké události.
Jsou-li nahoře,stane se tak velmi brzy,čím jsou níže,tím později k události dojde.
Písmena jsou začátečními písmeny příjmení lidí,kteří ovlivní osud dotyčného.
DNES JSEM SE NAD TÍMTO TÉMATEM,VYSLOVENĚ SMAŽILA.
POKUD VÁS ZAJÍMAJÍ DALŠÍ A JINÉ POSTUPY VĚŠTĚNÍ,JSEM TU :)

Kde mně najdete :)

29. srpna 2017 v 12:07 | Gabriela Rosse
https://www.facebook.com/profile.php?id=100015696731215


https://www.facebook.com/groups/1718760278399167/ZDE MNĚ NAJDETE I V MOJÍ SKUPINCE...:) Mrkající
TĚŠÍM SE NA VÁS Gabriela Rosse

Magie svíček

28. srpna 2017 v 21:56 | Gabriela Rosse
Magie svíček je v poslední době velmi oblíbená, zřejmě proto, že je velmi jednoduchá a oheň je živel, který fascinuje téměř každého. Svíčky jsou odpradávna nepostradatelnou součástí magie a ve většině případů se využívají i při většině magických obřadů. Svým teplem a světlem navozují stavy klidu, míru, harmonie, lásky a ochrany. Zastupují všechny živly. Svíčka sama nezapálená představuje živel Země, při hoření představuje živel Ohně, jakmile začne vosk tát, zastupuje živel Vo...dy a vycházející dým představuje živel Vzduchu. Jednotlivé barvy jsou spojeny s určitými druhy magických sil. Svíčky přijímají osobní sílu a zatímco hoří, uvolňují svou energii. Základem úspěchu je správná volba barvy. Pokud má mít kouzlo například uklidňující efekt a vy by jste si vybrali doporučenou barvu svíce, která vás však neuklidňuje, pak toto kouzlo pravděpodobně plně nesplní požadovaný účel. Při každém kouzlení je zapotřebí koncentrovat vůli a duchovní sílu na své přání, jinak nemá šanci, aby se splnilo.

Černá Magie

28. srpna 2017 v 21:55 | Gabriela Rosse
Za černou magii lze považovat každou magickou praxi, která má za cíl škodit pomocí "zlých duchů" a duchovního působení zla - s úmyslem poškodit a ublížit druhým. Smutnou realitou je, že ten, kdo své srdce otevírá zlu, sám jím je zasažen...
Černá magie - je taková, kterou obracíme proti druhým, jejímž záměrem je ovlivňování cizí vůle, druhým úmyslně uškodit, poškozovat je, ničit či je přimět, aby udělali něco, co by za normálních okolností nikdy neudělali! Využívá se vždy k b...oji a věštění. Při praktikování černé magie je třeba velikého nadání a přestože má mnoho učedníků, tak se jen jeden ze sta učedníků stane mistrem. Černý mág je člověk, který využívá a zneužívá svých magických sil a energií » pouze ke svým sobeckým účelům, bez jakéhokoli ohledu na své okolí » s cílem využít kohokoli a cokoli, co mu jen trošku pomůže dosáhnout svého cíle. Takovýto člověk se vždy upíše ďáblovi a po své smrti mu musí sloužit. Jeho duše po smrti trpí a je téměr nemožné, aby se jěště někdy inkarnovala.
Černá magie je velice vzácná a její uživatel přináší veliké oběti, často i od sebe. Patří sem různá kouzla a rituály, které slouží k ovlivnění, ohrožení, zranění osoby a jde především o kletby, prokletí, uhranutí, uřknutí, zaříkávání, woodoo apod. Jejím symbolem je obrácený pentagram (viz. obrázek-kniha), který v sobě zadržuje špatnou energii. Je dost využívám satanistickými kulty.
Zobrazit další
Fotka uživatele Gabriela Rosse.

Gotika

27. srpna 2017 v 21:44 | Gabriela Rosse

Termín gotika nebo gotický se vztahuje ke Gótům. Předcházející epoše jej přisoudil s opovržením Giorgio Vasari a další italští humanisté; "gótské" umění pro ně znamenalo asociaci primitivního či barbarského. Ve Francii byl tento sloh nazýván "style ogival" - sloh lomený.[1]
Gotický sloh vznikl postupným vývojem ze slohu románského. Počátky gotického slohu začínají ve Francii a jsou spojeny s vybudováním opatství v Saint-Denis poblíž Paříže. Ve vzniklém stylu je i proto do jisté míry obsažena filozofie směřování za Bohem, která je po formální stránce vyjadřována vertikalismem, oproti románskému slohu došlo především u staveb také k značnému prosvětlení a "odhmotnění". Gotika na rozdíl od románského slohu již nedosáhla plného rozšíření po celé Evropě, ale spíše v její západní a centrální části. Vliv gotiky na územích s vlivem pravoslavné církve na tamější umělecké cítění byl značně limitovaný.

Zvěrokruh slova

26. srpna 2017 v 18:18 | Gabriela Rosse
Zvěrokruh
Beran průkopník vše začíná...
Býk myšlení do hmoty prolíná...
Blíženci, jako dva osobnostní póly......
Raka, citové ústrky vždy bolí...
Lev je král, slunce a energii posílá dál...
Panna puntičkář první polovinu třídí...
Váhy misky vah v harmonii řídí...
Štír je plný vášní a citů. Má velmi ostrou břitvu...
Střelec napojen je na vyšší pravdy a ideály...
Kozoroh vše upevňuje a tvrdě šlape na pedály...
Vodnář pro zítřek buduje lepší světy...
Ryby mají nejblíže k bohu, citlivé a náchylné k emocím...
Ty měli by být koncem věty...
Zobrazit další
Fotka uživatele Gabriela Jiříčková.

Esoterika

26. srpna 2017 v 18:15 | Gabriela Ross
EsoterikaPojem esoterika si můžeme vyložit různými způsoby. Svět ezoteriky nás obklopuje a všichni jsme jeho součástí. Esoterika je poměrně široký a navíc velmi zajímavý pojem, a již od nepaměti je pro lidstvo mocným klíčem » přístupem, jak porozumět zákonům života a přírody, tajemství v nás samých a osudu. Je protikladem exoterismu, který naopak představuje obecně známé vědění. Jedině ona nabízí možnost uchopit celistvé vidění a vědění, vhled i pochopení. Skrývá v sobě řadu tajných věd, duchovních praktik, souhrn určitých vědomostí, které se snaží pomáhat lidem takovým způsobem, aby mohli prožívat svůj život mnohem kvalitněji. Esoterika nás zavádí do mystického světa andělů, víl a mágů. Esoterice se ale musíte učit, nelze k ní rozhodně přistupovat jen tak bez jakékoli snahy, to byste výsledků a úspěchů jen velmi těžko dosáhli. Poznatky, které esoterika získává, napovídají, že nitro lidské bytosti mají až netušené obrovské možnosti k zachování a zlepšování života. Mezi disciplíny esoterických věd patří např. astrologie, která se zabývá zkoumáním astronomických jevů na obloze z duchovního hlediska, Numerologie nás učí, jak čísla ovlivňují celý náš život od narození až do smrti. Kabala nám ukáže, vlivy, které na nás působí v tomto životě, Výklad karet ukáže jaké události by mohly v budoucnu přijít. Esoterické vědomosti jsou v každodenním životě utajovány před nezasvěcenými, obecně před veřejností, např. kvůli společenským předsudkům. Tajnými vědomostmi mohou být např. magie, alchymie, astrologie, numerologie, karmalogie, kabala atd. Patří sem také odpočinkové procedury jako meditace, joga atd. Všechno, co ve svém životě děláme by mělo mít svůj smysl. I náš život by měl mít svůj smysl a pokud ho nemá, je na nás, abychom mu ho dali. Každý z nás stále něco hledá. Hledá místo v životě, hledá lásku, hledá štěstí, hledá sám sebe. Esoterika je jedna z možných životních cest, jak toho dosáhnout, jak dát svému životu smysl, a to skrze poznání... a ještě přitom objevovat zajímavé a cenné vědění, které obohatí nejen nás, ale i všechny, se kterými se kdy dostaneme do kontaktu. Člověk si může vybrat životní cestu podle sebe. V dnešní době už nestačí jen doufat, že se věci vyřeší samy. Dnes je třeba, aby každý sám převzal plnou zodpovědnost za vše, co se mu děje, aby každý sám hledal řešení svých problémů. K tomu je ale potřeba znát základní principy fungování Vesmíru, stejně jako fungování nás, našich myšlenek (myšlenka a čin). Náš vnitřní svět je totiž odrazem toho vnějšího. A i v průběhu života, kdy si může myslet, že je již pozdě něco změnit, máme možnost se rozhodovat, co uděláme nebo neuděláme, co se naučíme nebo nenaučíme. Každý osud je výzva, učení a zkouška. Jsou to určité příležitosti a možnosti a stejně tak i určité povinnosti. Měli bychom naplnit obě. Výsledky v podobě získaných zkušeností, moudrosti a popř. i osobních úspěchů jsou známkami naší snahy a práce na sobě. Všechno, co děláme, děláme hlavně sami pro sebe, pro své štěstí, zdokonalování a spokojenost. Není větších kritiků a soudců než jsme my sami. K tomu je třeba plné pochopení. A to je mým cílem. Ukázat vám, co sami dokážete a jak je to vlastně vše jednoduché...

Elfové,vztahy apod.

26. srpna 2017 v 18:15 | Gabriela Rosse
Elfové

Elfové jsou nízcí a štíhlí, měří od čtyř a půl do pěti a půl stopy a obvykle váží něco mezi 85 a 135 librami. Elfí muži jsou stejně vysocí a jen nepatrně těžší než ženy. Jsou půvabní, avšak křehcí. Většinou mají světlou kůži se zlatým nádechem a hluboké zelené oči. Elfové nemají po těle žádné chlupy. Preferují jednoduché, pohodlné oblečení v pastelově modré nebo zelené barvě a nosí jednoduché, ale elegantní klenoty. Elfové jsou nadpozemsky půvabní s jemnými rysy. Mnoho lidí a zástupců ostatních ras je shledává krásnými. Elfové dospívají kolem stodesátého roku života a mohou žít až 500 let.
Elfové nespí způsobem, jaký je obvyklý u ostatních ras. Místo toho spíše meditují v hlubokém transu 4 hodiny za den. Elfí odpočinek jim dává stejný užitek, jako lidem osmihodinový spánek. Když elfové meditují, zdají se jim sny, které jsou pro ně něco jako mentální rozcvička, kterou se naučili procházet.
Elfové se procházejí volně po lidských zemích, vždy jsou zde vítáni, ale nikdy zde nejsou doma. Jsou nejznámější pro svou poezii, tance, písně, moudrost a magické dovednosti. Elfové milují přírodní a jednoduše krásné věci. Když jsou v ohrožení jejich lesní domovy, jakkoliv jsou elfové jemní a milí, prokazují při jejich obraně zručnost v zacházení s mečem, lukem a bojové strategii.
Elfové považují lidi za neelegantní, gnómy za obyčejné a trpaslíky za bručouny. Jsou strojeně veselí a milostiví k těm, kteří spadli hluboko pod elfí standardy (to jsou koneckonců všichni, kdo nejsou elfové).
Klíč k pochopení elfí mysli je v uvědomění si let, které elf musí naplnit. Většina ras nechápe, a ani nemůže pochopit, perspektivu stovek let, kterou na svět nahlížejí elfové. Nadevše ostatní jsou elfové trpěliví. Mají léta na plnění svých povinností a radostí, a neváhají čekat. Netrpělivost, kterou jsou posedlé ostatní rasy, shledávají obzvláště podivnou a odpudivou. Ale pokud je spěch nutností, dokážou elfové postupovat rychleji a rozhodněji než kdokoliv jiný.
Elfové jsou často velmi chytří a zruční, majíc roky na zdokonalování svých schopností a cvičení své mysli. Elfí záliba v paradoxech a humoru je obrovská, jednoduše proto, že je to pro elfy nejsnadnější cesta, jak co nejlépe vyjádřit sama sebe. Přestože elfové jsou především šťastným lidem, jsou schopni hlubokých emocí, mnohem temnějšího původu.
Elf naplněný zlobou je strašlivý nepřítel. Elf vázaný pomstou mnohem strašlivější. Jak už bylo zmíněno, elfové mají nevyčerpatelnou studnici trpělivosti. Mohou čekat roky, než jejich pomsta dojde naplnění - ve chvíli, kdy je již jejich kořist ukolébána falešným pocitem bezpečí.
Neuchopitelná délka života dává elfům unikátní pohled na svět, který většina ostatních nedokáže sdílet. Elfové se neobávají toho, že by se za svého života nenaučili dost, naopak neustále hledají nové a nové věci k poznání, které by znovu probudily pocit novosti a nadšení. Když takovíto elfové zestárnou (v chápání elfů), často se stávají posedlí hledáním smyslu úplně všeho, hledáním základů existence. Mnozí z elfů pochopí, že jejich život je dosti dlouhý k dostatečnému užití moudrosti i radosti. Mnozí z nich ale pokračují v jakémsi bezstarostném bytí, trávíce léta s bytostmi, které nepostihuje čas. Nebo jakoby uzamčeni a odtrženi od života samotného, hledajíc "pravdu", ztrácejí to nejcennější v jejich životech: bytí samo.
Avšak většina elfů shledává nejpřitažlivějším bytí v naprosto plné míře. Mohou začít hned několik věcí najednou v jednom roce, jako psaní písní, tvorba uměleckých děl, učení se šermířské dokonalosti a mnohé další. Nevadí jim odložit dvě věci, kvůli jedné nové, která se objeví a zaujme je. Uprostřed staletí přeci jedna nebo dvě generace nic neznamenají. Nikdy ale neztrácejí o něco zájem úplně, jen je vždycky čas se k tomu vrátit. Elfí životy prostě nejsou dost krátké na to, aby bylo nutno spěchat. Jsou však velmi daleko od lenosti a v podstatě celé dny jsou aktivní, když se jim ale zachce strávit den poleháváním na travnatém kopečku a sledováním ptáků nebo jen odpočinkem, není nad čím váhat.
Elfové nepovažují hmotné vlastnictví za nic hodného pozornosti, v kontrastu s jejich zájmem o poezii, hudbu, umění a filosofii, jelikož to jsou poklady, které přetrvají věky. Elfové se tudíž nijak nesnaží střádat zlato či poklady, vyjma věcí, které jsou opravdovými "poklady", dokonce i ty nejúžasnější malby padnou jednou za oběť času. Na druhou stranu elfové milují nechat se unášet při tvorbě skutečné a opravdu mistrných řemeslných děl. Elfové jsou dosti špatnými portrétisty. Jednoduše proto, že se tak úporně snaží zachytit okamžik a "vnitřní bytí", takže neovládli lidský způsob malby, který kombinuje zevnějšek s vnitřní krásou. Přesto, že přikládají tak malou váhu hmotným věcem, mají naprosto striktně definovaný systém osobního vlastnictví a krádeže věcí, které považují za své, se velmi přísně trestají. Elf, přistižený při takové krádeži, je vykázán na staletí, aby měl čas naučit se chovat vůči svojí rase. Přestože jsou silně individualistická stvoření, mají velmi silný smysl pro povinnost vůči svým druhům. Vědí, že každý z jejich druhů je naprosto esenciální součástí rovnováhy života a tudíž se o ostatní starají se stejnou dokonalostí jako o sebe samé.
Elfové mají mnoho společenských rituálů a příležitostí a svátků, kdy je čas se setkat, nejdůležitější mezi nimi jsou:
Obřad dospělosti - Když elf dosáhne 70 let věku, je považován za mladého dospělého se všemi právy a povinnostmi, které mu náleží. Již déle nežije v domě svých rodičů, ale je to čas, kdy si začíná získávat své vlastní místo ve světě. Pokud se mladý elf přiklání k dobrodružství, jako dary dostává často výbavu od svých starších příbuzných, a pokud ne, zůstává s ostatními elfy, aby mohl svůj život naplnit radostí a štěstím.
Oslava svatby - Svatba je mezi elfy příležitostí obrovské radosti, jelikož toto spojení symbolizuje kontinuálnost elfí rasy. Tací, kteří se odváží tuto událost narušit činem proti přírodě, si vyslouží hněv elfů navždy. Takovíto, i jeho potomci a druhové, budou pronásledováni až na věčnost. Svatba je pro elfy mnohem vzácnější událostí než pro krátce žijící rasy, a proto je jen málo zločinů, které se vyrovnají narušení svátosti těchto dnů. Manželství mezi elfy trvá tak dlouho, dokud jeden z partnerů nezemře.
Přísaha krve - Ne vždy jsou elfové mírumilovným národem. Když je elf nebo jeho přítel vážně raněn nebo uražen, složí svatou přísahu Odplaty, obřad konaný za nejtemnější hodiny před svítáním. Pokud takto přísahá, odloží vše s jediným cílem, docílit odplaty. Elfové tuto přísahu uznávají a zbaví mstícího se druha jakýchkoliv jiných povinností.
Vztahy
Elfové většinou necítí nenávist k ostatním rasám vyjma některých. Přestože nemusí mít ostatní rasy v lásce, stále cítí pouto sounáležitosti s většinou živých bytostí. Toto lidé nemohou nikdy pochopit, protože za svůj krátký život si nestihnou vytvořit opravdové pouto s životní silou Přírody. Ty rasy, které nenávidí elfy nestravující zlobou, nejsou hodny, aby jim elfové opětovali stejnými pocity. Jenom ti, kteří znesvětí les či jinou z věcí, která je pro elfy nedotknutelnou, si vyslouží nezměrnou zlobu elfů vůči svému pokolení. Ač mohou být elfové vnímáni jako arogantní, jejich odstup od ostatních je povětšinou pouze následkem krátkého života těch ostatních.
Trpaslíci - přestože elfové i trpaslíci bojují na straně dobra, často jsou to právě oni, kdo jeden na druhém shledávají divným úplně všechno. Hlavním důvodem rozepře je rozdílná definice "dobrého života". Trpaslíci neochvějně věří v pracovní morálku (elfové ne), Trpaslíci neshledávají štěstí jako esenciální pro dobrý život (elfové ano). Trpaslíci věří, že život musí být dobře zorganizován - ne nějaký napůl hazardní a napůl spontánní, jaký preferují elfové. Přesto každá z nich potajmu trochu obdivuje tu druhou, a některá z nejsilnějších pout v tomto světě jsou právě mezi elfy a Trpaslíky.
Gnomové - elfové a gnomové spolu vycházejí dobře, kdykoliv se potkají. Podle elfů gnomové kombinují to nejlepší z trpaslíků se zdravou dávkou elfství. Mimoto některé ze starých elfských legend říkají, že gnomové byli stvořeni křížením elfů a trpaslíků. To však neznamená, že by byli elfy nějak milováni, pro elfí standarty jsou příliš nevkusní a příliš podivní. Je to podobné jako s trpaslíky, to však nic nemění na faktu, že v nebezpečí bude jedna rasa bránit druhou.
Lidé - Pro elfy je velmi těžké pochopit, a dokonce i hodnotit rasu lidí. Někteří jsou přátelští dokonce s jistou dávkou obdivu vůči elfům, jiní jsou nepřátelští nebo elfy dokonce nenávidí. Přestože jiné rasy mají jisté odchylky v rasovém chovaní, nikdo není tak rozdílní jako lidé, dokonce ani stromy. To všechno má za následek, že pokud elf potká člověka, už od počátku k němu přistupuje s notnou dávkou nedůvěry, až do té doby, kdy se onen jednotlivec prokáže být spolehlivým přítelem. Přese všechny podivnosti chovají elfové, jako k většině bytostí, k lidem jistý druh obdivu. Lidé jsou úžasní producenti dětí a mohou mít neuvěřitelně vyvinuté dovednosti. Lidé proměnili krajiny, které elfové kdysi přešli jako pro život neobyvatelné. Elfy udivují a také trochu děsí. Právě obrovské množství růzností v lidech je důvodem, proč elfové na lidi specificky nereagují, a ona mnohost je pouze mate, proto se snaží držet se od lidí nejdál, jak to jen jde.
Drowové - Všechnu nenávist, kterou může rasa jako společenství chovat, vrhají elfové proti drowům, temným příbuzným. Nikdo nechápe zlo, skryté v této shnilé odrůdě zkaženosti jako elfové, a není nikdo, kdo by drowy nenáviděl tak, jako elfové.
Fotka uživatele Gabriela Rosse.

Čarování a přičarování

26. srpna 2017 v 18:13 | Gabriela Rosse
- Přičarování a odčarování
Přičarování je čin, při kterém měníme přirozený řád věci a vytváříme pomocí magie nám vhodné události a činy. Přičarováváme si lásku druhé osoby, přičarováváme si peníze (pozor aby to nebylo na úkor druhých).
Denně si něco přejeme, ať už pozitivního nebo negativního, denně na něco myslíme, něco si představujeme a tím uvádíme do chodu síly, které mění realitu. Mysl je mocná energie a každý cit a myšlenka jsou silovým projevem této energie. Přestavme... si situaci, kdy si přejeme, aby se do nás někdo zamiloval a tak usilovně na něj myslíme, až se nám vyvolený sám ozve a pozve na rande. I toto je magie. Určité ovlivňování zvládne každý a proto si kontrolujte své myšlenky. Někdo umí zhmotnit myšlenky lépe, někdo hůře, ale umí to každý. Rozdíl mezi mágem či čarodějkou a "normálním" člověkem je pouze ten, že normální člověk není školen, neumí řídit své myšlenky a vizualizaci a proto jedná více chaoticky.
Magicky školený člověk by měl umět svoji sílu a moc využít tím správným směrem, což opravdu není pravidlo. Proto se magie mnohdy dělí na černou a bílou, ač je toto rozdělení chybné. Poslední dobou se množí na internetu různobarevné formy magie, ale já na žádnou modrou, oranžovou nebo snad zlatou magii nevěřím. Pro mě je magie jenom jedna. Když už jsme u těch barev, pokud půjdeme do důsledku, tak do bílé magie by se dalo zařadit leda tak léčení a energie s tím související, pozitivní myšlení, ostatní je více či méně šedé až černé.

Bylinky a Zvířetník

26. srpna 2017 v 18:11 | Gabriela Rosse
Jaké bylinky k vám patří podle znamení zvěrokruhu.
Beran
Pro Berany je typický aktivní způsob života, proto jsou často vyčerpaní a nemocní. Nedokážou jen tak nečinně sedět, a už vůbec ne odpočívat. Potýkají se s bolestmi hlavy a nespavostí. Berani potřebují do těla dostat byliny podporující imunitu. V tomto ohledu jim pomůže chmel, černý bez i česnek.
Býk
Zrozenci Býka mívají dobrou zdravotní kondici, ale často trpí obezitou. Určitě by měli vyzkoušet odvary z artyčoku, mateřídoušky či puškvorce. Zjara se jim bude hodit podběl a jitrocel. Pro celkovou desinfekci těla jim padne jako ulitá petržel zahradní.
Blíženci
Blíženci jsou neustále v pohybu a žijí až bláznivým tempem. Když onemocní, nikdy se nedoléčí. Pro uklidnění mysli by měli užívat odvary z meduňky anebo kozlíku zahradního. Při kašli pomůže odvar z lněného semínka. Luční kmín osvěží jejich paměť, na kterou jsou tak pyšní.
Rak
Raci mají většinou výborný zdravotní stav, ale propadají depresím. Neustále přemýšlí, co je čeká v budoucnosti. Rovněž mají sklony k přibírání na váze. Určitě zabere zázvor, mátový čaj. Raci nedají dopustit na mátu peprnou, protože má zklidňující účinky a bojuje s nadváhou.
Lev
Pro Lva je zdravotní kondice vším, ale často podléhají problémům se srdcem. Krevní tlak ochrání odvary z heřmánku, třezalky tečkované a měsíčku zahradního. Dobrou náladu jim udrží bazalka, kardamom a koriandr. Zmírnění bolesti při námaze má arnika.
Panna
Největším problémem Panny je trávicí systém. Panny jsou gurmáni, ovoce a zelenina je pro ně spíše tabu. Dobré trávení zaručí sléz maurský. Aby zabránili kožním nemocem, měli by nosit bavlněné oblečení. Proti stresu zabere čaj z majoránky a při nachlazení černý bez a eukalyptus.
Váhy
Váhy nevedou aktivní život, měli by své tělo občas rozpohybovat. Jejich strašákem je močový měchýř. Urologické čaje z břízy a zlatobýlu jistě zaberou. Při obrovském pracovním tempu se neobejdou bez mateřídoušky a meduňky. Bolest hlavy odežene sporýš lékařský.
Štír
Zrozenci Štíra přemýšlejí o věcech mezi nebem a zemí, proto trpí nespavostí. Určitě pomůže čaj z meduňky a odvary z vřesu. Pro snížení vysokého krevního tlaku poslouží česnek. Skvělou náladu udrží ostružinové listí a pelyněk. Navíc dokonale pročistí tělo.
Střelec
Klíčovou obtíží Střelců jsou játra a trávení. Popíjení odvarů z pampelišky se vše napraví. Pampeliška se hodí i do salátů. Perfektně povzbuzuje a snižuje hladinu krevního cukru. Játra uklidní čekanka. Rovněž se postará o podporu trávení, protože Střelci mají sklony k přejídání.
Kozoroh
Kozoroh o své zdraví pečuje, ale občas se pracovně vyčerpá. Největší problémy má s koleny, kostmi a klouby. Jeho vysvobozením je pravidelný pohyb, který mu moc nejde do noty. Bolest kloubů omezí koupel z březového listí a pokožku zklidní odvar z přesličky rolní.
Vodnář
Vodnářovy kritické oblasti jsou trávící systém, krevní oběh a játra. Skvěle jim sedne meduňka a kozlík lékařský. Trávení zlepší majoránkový čaj. Kozlík lékařský se postará o potíže s nespavostí a odežene úzkost. Majoránka desinfikuje a pomáhá při nachlazení.
Ryby
Síla bylinek je pro Ryby klíčová. Jejich neklidnou mysl a srdce zklidní čaj z hlohu. Ryby mají často problémy s krevním tlakem a nervy, i v tomto ohledu je hloh to nejlepší. Z nachlazení je rychle vytáhne podběl či anýz. Ryby mají ovšem sklon to s bylinkami trochu přehánět, což by neměly.

Magie Stromů

26. srpna 2017 v 18:09 | Gabriela Rosse
Magie StromůObjímání stromů - rituál, který může pomoci i ublížit
Viděli jste poslední dobou v parku někoho objímat strom? Nepochybně vás napadlo, že je společensky unaven, opak však mohl být pravdou. Dotyčný mohl mít energie naopak na rozdávání, protože právě prováděl rituál objímání stromů. Jak na něj a na co dát pozor?
Původ objímání stromů
Moci stromů si uměli vážit již naši předkové. Měli své posvátné stromy, u nichž prováděli různé rituály. Kolem takových stromů se scházela rada starších, konaly se různé obřady, nebo se zanechávaly dary.
Jedna z možností, jak se napojit na energii stromu, byl i přímý kontakt se stromem. Již pouhý dotek mohutného kmene umožní citlivým jedincům vnímat mocné vibrace stromu, a co teprve, pokud ho přímo obejmou! Dnes se léčivé moci stromů věnuje dendroterapie.
Pro rituál se nedochovaly žádné závazné postupy, takže je ideální se spolehnout na vlastní intuici. Není třeba pronášet žádná zaříkávadla ani se odívat do speciálního roucha. Můžeme zkusit pro začátek jen jemný dotek nebo objetí. Ke stromu můžeme v duchu promlouvat nebo prostě jenom vnímat jeho energii.
Výběr stromu a na co dát pozor
V Čechách máme množství chráněných stromů, přehled si o nich můžeme udělat třeba z každoročně konané soutěže památných stromů. Strom, který si vyhlédneme k provádění rituálu, však nemusí být nutně ten nejslavnější nebo nejstarší. Mnohem lepší je nechat se vést svým vnitřním hlasem a vybrat si ten, s nímž budeme v danou chvíli nejlépe souznít. Velký pozor bychom měli dát i na vnímání negativních vibrací, ne že by to byla vina stromu, ale na daném místě se mohlo stát nějaké neštěstí, například autonehoda. V takovém případě bychom si mohli rituálem spíše ublížit. Pokud tedy ucítíte spíše projevy nevolnosti, úzkost či slabost, raději si vyhlédněte jiné místo.
Výběr stromu by měl probíhat samozřejmě také vizuálně - dobře si daný strom i jeho okolí prohlédněte. Je třeba dát pozor především na staré suché větve, které by mohly nečekaně padat. Za bouřky a raději ani těsně před ní, když už se energie kumuluje ve vzduchu, tento rituál neprovádějme nikdy. Do stromu by mohlo uhodit. Všímat si je třeba i okolí, zvláště pokud chceme rituál provádět uvolněně, se zavřenými očima, neměli bychom se vystavovat šoku z různých náhodných situací, které by mohly přijít a jimž můžeme předejít.
Posvátné stromy a jejich účinky
Výběr si můžeme předem promyslet i podle toho, jakých účinků chceme dosáhnout a co řešíme. Každý strom je proslulý jinými účinky. Pokud je nám smutno, potřebujeme povzbudit, něco v našem citovém životě je v nepořádku, nejvhodnějším stromem je lípa. Ta dovede oblažit naše srdce (metafyzicky i fyzicky) a dodat znovu chuť do života.
Když řešíme nějaký problém, něco nás tíží a nemáme se komu svěřit, pak je ideálním rádcem i důvěrníkem vrba, pod jejíž korunou si určitě budeme připadat v bezpečí. Smrk a borovice chrání před negativními vlivy, vdechování vůně borovice zároveň léčí dýchací cesty a smrk harmonizuje psychiku.
Dub je stromem moudrosti, odhodlání a síly. Buk přináší jasnou mysl, bříza funguje jako strom jara - pomáhá nám s energií do nových začátků a vitalitou, také podporuje látkovou výměnu.
Olše podporuje vnímání jemnohmotných energií. Intuici posiluje i jedle, která si poradí s bloky v psychické i sexuální oblasti, a právě tak umí pročistit organismus a především plíce. Jako strom magie bývá uváděn jasan, o němž se rovněž tradovalo, že umí léčit i fyzické rány.
Stromem štěstí bývá nazýván kaštan, který zlepšuje náladu, podobně dobře dělají psychice stromy ovocné - jabloň, třešeň, hrušeň nebo třeba líska či ořešák. Jsou to stromy života, radosti i pozemské lásky.
Fotka uživatele Gabriela Rosse.
Fotka uživatele Gabriela Rosse.