Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Kozoroha

2. září 2017 v 16:12 | Gabriela Rosse

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Kozoroha

Řecký Pan a římský Faun byl bohem lesů, polí a stád. Putoval po lesích a horských údolích a bavil se hrou na píšťalu. Za měsíčních nocí hrával k tanci vílám. Lidé se ho pro jeho vzhled báli. To se odráží i ve rčení - panický strach, kterému občas podléháme na odlehlých místech. Pan byl zobrazován jako kozoroh s rybím ocasem. Tuto podobu prý na sebe brával, když prchal na souši i na vodě před svým věčným pronásledovatelem obrem Tyfónem. Protože kozoroh velmi obratně šplhá do výšky, byl na obloze symbolem stoupajícího Slunce - předzvěstí návratu delších dnů a jara.
Lidé narození v Kozorohu jsou vážní a uzavření. Jejich důvěru lze získat jen těžko, jsou podezřívaví a mlčenliví. Když jednou ztratí v někoho důvěru, nikdy nezapomenou. V životě jsou šetrní a nenároční. Nejlépe se cítí v samotě, vyhledávají osamělá místa a málo používané cesty.
Kozorozi jsou blízcí příbuzní koz a vzdálenější příbuzní ovcí. Jejich domovem jsou zpravidla vysoké hory, svět skal a horských štítů, kde panují v zimě i v létě drsné klimatické podmínky. O potravu zde bývá nouze hlavně v zimním období a právě kozorožci patří k těm nejodolnějším a také nejskromnějším zvířecím obyvatelům hor. Protože jsou pronásledováni šelmami i člověkem, jsou velmi ostražití a prakticky stále na útěku. Skromnost, plachost a obezřetnost jsou vlastnostmi, díky nimž se kozorozi dostali jako symbol do zvířetníku.
Energie znamení Kozoroha je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Kozoroha je země, zde znamená stabilitu, která je spojena se střízlivostí planety Saturn. Je to znamení realistické, jemuž vládne zdravý rozum. Období Měsíce v Kozorohu je charakteristické opatrností a smyslem pro povinnost. Všichni mají sklon dívat se na věci z té horší stránky. Klíčové slovo je "ctižádost", klíčová myšlenka "užívám".
Kozoroh ovlivňuje kostru, kolena, držení těla a pohyb. Uděláte-li během těchto dnú pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.
Novoluní a úplněk
Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.
Novoluní v Kozorohu připomíná, jak důležití jsou přátelé a rodina.
Úplněk v Kozorohu vyvolává snahu dokončit úkoly a resty z minula.
Než přistoupíme k rituálu ve znamení Kozoroha, měli bychom mít zvládnuté jeho energie. V našem životě musíme projít energií všech znamení zvířetníku. Ty energie, které sami nemáme, bychom se měli naučit.
ENERGIE KOZOROHA
Pořádek, systém, řád, vnitřní síla
Období Kozoroha je časem zkoušek, a proto také v této době vládne planeta Saturn. Vždy, když je úplněk, nebo novoluní ve znamení Kozoroha, přinášejí dny větší pracovní nasazení. Napjatější a složitější situace. A proto pod vlivem těchto energií z lidí vyzařuje větší vnitřní síla. Mají větší touhu jít za svým cílem. Jsou odhodlanější a vytrvalejší. Lidé jsou pořádnější a mají větší potřebu stát se ochráncem pořádku. Je to vhodné období k tomu, aby všichni, kdo mají na starosti bezpečnost, nebo kontrolu, nebo jinou ochranu, zahájili aktivity naplno. Lidé mají více vyvinutý smysl pro povinnost. A když ne, tak se kolem nich objeví situace, která je bude nutit k tomu, aby své povinnosti řádně plnili. Pod vlivem těchto energií, je dobré si naplánovat všechny aktivity, které navodí do nějaké oblasti systém, pořádek a řád. Lidé jsou přičinlivější a také odhodlaní dokázat si prosadit své cíle. Je to období, ve kterém si lidé plní svědomitěji své pracovní povinnosti. Vždy když vládnou energie Kozoroha, je potřeba si uvědomit, že k tomu, aby člověk něčeho dosáhl, musí mít pevný plán. Je to důležité. Ale pouze pevný a jasný plán nestačí, protože v životě není nic zadarmo. Člověk na sobě musí makat. Pracovat. Aby se člověk mohl stát autoritou, měl by nejdříve autority uznávat. Pod vlivem těchto energií, je ale potřeba si pohlídat situace, kdy lidé mají větší touhu po moci, po vládnutí a někteří z nich jsou schopni udělat proto, aby mohli vládnout cokoli. Pod vlivem těchto energií mají také lidé větší touhu po hmotném bohatství. Když probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Kozoroha, je to vhodné období k tomu, aby si člověk udělal rituál, který pomůže vnést do nějaké nejasné situace, systém, pořádek a řád. Rituály, které nabudí vnitřní sílu. Energie Kozoroha jsou velmi silné a ambiciózní energie.
Partnerské vztahy
Vztahy, které se řeší pod vlivem energie Kozoroha, jsou komplikovanější, a proto jestli chcete prožívat romantickou lásku, rozhodně si vyberte jiné energie. V těchto dnech mají lidé tendenci vyhýbat se manželskému, nebo trvalému partnerskému životu. Dávají přednost svobodnému chování. Sledují spíše cíle materiální a lásku odsunují až na poslední místo. Ten, kdo by chtěl řešit lásku ve dnech Kozoroha, špatně si to naplánoval, a to z toho důvodu, že v těchto dnech jsou všechny energie zaměřeny na hmotu, kariéru a na postup. Jestliže se někdo zamiluje, nebo potká partnera ve dnech, kdy vládnou energie Kozoroha, jde velice často o vztahy, ve kterých se hodně řeší finance a majetek. I když, co si budeme povídat? Jakmile je nedostatek penízků, tak vydrží málokterý vztah. Lidé se totiž dostávají do krizových situací, kdy mají nedostatek. A pod tímto vlivem láska funguje jen opravdu ve výjimečných případech. Právě pod vliv energií Kozoroha patří téma bohatý, starší muž a mladá žena. Ale také bohatá starší žena a mladší začínající, nebo chudší muž. Ať už je to jakkoli, tak láska, která se řeší pod vlivem těchto energií, je vždy o majetkových věcech. I když to tak třeba zpočátku nemusí vypadat, ale vždy to majetek buď přinese, nebo vezme. Často pod vlivem těchto energií, partneři dávají přednost kariéře a vydělávání peněz. Jsou méně pozorní a méně něžní, protože převažují starosti hmotné. Jenže láska je láska a láska touží po milování, po něžném pohlazení, po vřelých polibcích. Tam kde je hodně lásky, tam je hodně štěstí a to by si měli lidé pod vlivem těchto energií uvědomit. Co na tom když se člověk topí v penězích, když má vysoké postavení, když pořád pracuje? Jestliže ho nikdo nemiluje, cítí se osamělý a vnitřně smutný. Ano pod vlivem energie Kozoroha jsou lidé smutnější, pochmurnější a depresivnější. A proto, když probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Kozoroha je potřeba si udělat rituál na lásku v rodině, v partnerství.
Práce a kariéra
Když probíhá úplněk, nebo novoluní pod vlivem Kozoroha, je potřeba se soustředit na práci a na kariéru. Ten, kdo je ctižádostivý a chce dosáhnout svého cíle, měl by zaměřit na toto období veškeré své energie. Je potřeba si věřit. Ten, kdo si nevěří, tak dosahuje menších výkonů. Zdravě vyvinutá sebedůvěra, je totiž základem úspěchu. Lidé dělají práci, která je nebaví, nebo vydělávají málo peněz a nemohou se uživit, nebo jsou dlouhodobě bez práce i přes to, že mají skvělé postavení planet v horoskopu. Tito lidé mají na víc, jsou schopni, ale nemohou toho využít, protože jim chybí sebedůvěra. Někde v koutku duše vědí, že by chtěli vyniknout, vést, řídit, podnikat, být úspěšní. Ovšem myslí si, že na to nemají, že by to nezvládli, že to nejde. No a co si člověk myslí, tak to se kolem něj odehrává. Začněte si věřit, tvrdit, že to jde, že na to máte, že jste se pro takovou činnost narodili, že jste schopni se všechno doučit. Sebedůvěra je základem úspěchu, ale žádný extrém není dobrý. Někteří lidé se naopak velmi přeceňují a chovají se potom v práci jako slon v porcelánu. Není to jednoduché, dosáhnout na práci, která bude člověka naplňovat. Ale pod vlivem energií Kozoroha to jde, pod vlivem těchto energií lidé dávají přednost práci. Láska, domov a ostatní věci jdou stranou, lidé jsou méně schopni přejímat rady ostatních, jsou tvrdohlavější a méně přístupní. Když probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Kozoroha, je vhodné si udělat rituály na práci, na kariéru, na povýšení, na zvýšení platu, na podnikání.
Bohatství, majetek, šetrnost
Pod vlivem těchto energií by měli být lidé opatrnější na peníze. Protože energie Kozoroha přinášejí takové pocity, jako že člověk nerad vydává peníze, lidé mají tendenci být lakomí a přespříliš šetrní. Proč tomu tak je? Kozoroh je znamení, které nedostává nic zadarmo. Většina těchto lidí si musí své peníze opravdu zasloužit. Když se Kozoroh vyvíjí správně, je ambiciózní, jde za svým cílem a šetří, aby měl na horší časy. Takže když prožíváme úplněk, nebo novoluní ve znamení Kozoroha, tak se pod vlivem těchto dnů na nás přenášejí vlastnosti, které nás nutí více šetřit, více pracovat, více vydělávat. Zvedat svou prestiž a jít za svou kariérou. V těchto dnech je vhodné si dělat rituály na povýšení, na peníze, hospodárnější a praktičtější postoje se objevují nejen u jedinců, ale také je můžeme pozorovat ve svém okolí. Je to vhodný čas zamyslet se nad systémem, nad fungováním a nad tím, zda někde neutíkají peníze, nebo jiné zdroje z rodinného rozpočtu. Vlastně je v dnešní době skoro všechno o penězích. V těchto dnech je potřeba se zamyslet, jak vydělat a kde ušetřit. Na některé lidi může v tomto období působit více depresivních faktorů a to hlavně v případě, že nemají dostatek financí, anebo dobrou práci. Právě v těchto dnech je možnost zaktivovat energie, které pomohou tento problém vyřešit. Depresivní stavy, pochmurné myšlení, strach z budoucnosti, pochybnosti o tom, jak všechno splatit, se nedají zahnat tím, že pozitivně myslíme, ale tím, že si vytvoříme životní plán, životní projekt, a krůček po krůčku na dané situaci pracujeme. Jediné co člověk musí, je věřit, že to dokáže. Protože víra je velice důležitá. Ten, kdo si věří a kdo něco dělá, ten všechno dokáže.
Zdraví pod vlivem energií Kozoroha
Ve dnech které jsou pod nadvládou Kozoroha, bychom si měli dávat pozor na kostru, kolena, kosti, zuby, nehty, kůži.
Jsou to dny, které jsou vhodné na veškerou péči o pleť a o kůži. Jsou to dny, kdy nás naše kůže může upozorňovat na to, že je v našem těle potřeba udělat očista jednotlivých orgánů. Veškeré mastičky jsou v těchto dnech velmi účinné. Kůže je z lehkostí vstřebává a zpracovává. Vše co si do svého těla pod vlivem těchto energií vpravíme, je řádně zpracováno a využito. Je to období vhodné na masáže, na péči o pohybový aparát. Lidé, kteří mají problémy s páteří, si mohou dělat pod vlivem těchto energií cvičení, která budou velmi účinná. Pohyb, procházky, příroda. Někteří jedinci, cítí v těchto dnech zvýšené napětí, anebo mají pocity skepse. S tím se také musí umět pracovat. Pod vlivem těchto energií je potřeba zachovat optimistický postoj a pozitivně myslet, aby člověk mohl pozitivně myslet, musí si vytvořit svůj osobní projekt na to, jak vyřeší problém, kterého se obává a jak krůček po krůčku bude pracovat na svém životě. Problémy se totiž musí řešit a ne odsouvat. Je vhodné pod vlivem těchto energií dávat do svého těla vápník, hořčík, zinek. Hlídat si kolena klouby. Pohybovat se. Šetřit se. Pečovat o svůj chrup. Země, půda, příroda, vzduch jsou léčivými prvky a v těchto dnech působí svou energií velmi silně. Vždy když se odehrává úplněk nebo novoluní ve znamení Kozoroha je potřeba zahřát sebe, zahřát život, rozproudit krev a rozproudit řešení situací, na kterých potřebujeme pracovat. Tyto energie jsou silné.
Máte dobře zpracovány tyto energie? Je úplně jedno, jaké jste znamení, máte v sobě něco z každého znamení zvěrokruhu. Některé energie zpracovány máte a jiné zase ne. Proto je důležité každý měsíc pracovat s postavením měsíce. Protože úplňky a novoluní v daném měsíci, vám prstem ukazují na životní oblasti, na které se máte zaměřit.
Jaké rituály jsou vhodné v období, kdy probíhá novoluní nebo úplněk ve znamení Kozoroha?
Kozoroh
Základní energie: struktura, trpělivost, šetrnost, diplomacie, upřímnost, sebekázeň, vytrvalost, spravedlnost, řád, sebeovládání.
Barva:Indigově modrá
Základní živel: Země
Doporučené čarodějnické praktiky při novoluní:Rituály a zaříkávadla při zvládání autoritativního přístupu, pravidel, obchodních nebo organizačních záležitostí. Zaříkávadla při zakládání konta, volání božské spravedlnosti, práci na povýšení v zaměstnání. Zaříkávadla na nalezení řádu v chaotické situaci, učení se sebekázni, vytváření různorodých struktur. Při úplňku zaříkávadla pro politické cíle.
Vyhněte se: Depresivnímu rituálu.
Pozor na: Své bezohledné ambice.
Úplněk v Kozorohu - Slunce v Raku
Základní lunární živel:Země
Základní solární živel: Voda
Doporučené rituály při úplňku:Restrukturalizace domova, školy, nebo kouzelných praktik ve váš prospěch.

Rituál na zvýšení příjmu, pracovní postup, na novou kariéru

Když nám probíhá úplněk, nebo novoluní pod vlivem Kozoroha, je čas pracovat s povýšením, anebo na nové práci. Tento rituál si udělejte hned ráno a pracujte na něm intenzivně několik dní. Nejlepší je technika 21 dní. Rituál jak získat práci svých snů je jednoduchý. Téma si můžete změnit podle toho, co řešíte. Nezapomeňte, že ve všech rituálech pracujete hlavně sami se sebou, se svým podvědomím a svými energiemi. Vy jste ten, kdo může všechno změnit. Potřebujete si pouze věřit a být ve správnou dobu na správném místě. Připravte si papír a tužku. Zelenou svíčku a zelený papír je nejvhodnější, ale kdo nemá, nevadí. Zapalte si svíčku, ta by měla být opravdu zelená. Pusťte si hudbu. Jako jedna z nejdůležitějších věcí je vědět, co chci. Čím konkrétnější představa, tím lépe, člověk musí vědět, co chce dělat. A také si musí být vědom sám sebe, že něco umí, každý něco umí. Proto než začnete pracovat na daném rituálu, napište si na papír, jak si představujete svou práci a co umíte. Přemýšlejte, až to budete mít napsáno, potom si vedle toho napište věty v přítomném čase, jako že už to máte. Prostřednictvím autosugesce, prostě namluvíte svému podvědomí, že to co pravda není, vlastně pravda je. Každý den si neustále opakujte, co umíte a jak má vypadat vaše práce. Rituálem začněte a potom jděte pevně za svým cílem. V době, kdy budete provozovat tento rituál, si představujte práci svých snů a vytvořte si film, který promítejte před svým vnitřním zrakem. Například ráno vstanete, oblečete se. Nasedáte do auta. Jedete do práce. Šéf vás vítá. Je s vámi spokojen. Nebo, kdo chce pracovat s klienty, tak si může představovat plnou čekárnu lidí, jak jsou všichni spokojeni, jak vám každý dává s radostí penízky a jak je s radostí přijímáte. Scénář vašeho filmu je na vás. Můžete si představovat svou firmu, své klienty, prosté fantazii se meze nekladou.
"Jsem úspěšná/ý a krásná/ý žena/muž, pro hojnost a úspěch jsem stvořená/ý. Úspěch mne provází každý den. Je skutečný! Není to sen! Mám práci, která naplňuje život můj. Prožívám rád/a úspěch svůj. Děkuji."
Až otevřete oči, napište si na papírek např.: "Mám práci, která je podle mých představ" nebo "Vydělávám si ve své práci dostatek financí, žiji v hojnosti" nebo "Mám práci, ve které jsem samostatný".
Napište si prostě to, po čem toužíte. Napište si to v době rituálu dvakrát. Jeden papír přeložte a dejte do obálky. Obálku zapečeťte voskem ze zelené svíce. Druhý papír společně s tím, kde jste si napsali, co umíte a jak by měla vypadat vaše práce, pověste na viditelné místo a každý den pracujte s tím, že už práci snů máte. Celých 21 dní intenzivně pracujte na svém přání. Každý den. Po tom, už můžete klidně přidat přání další a vracet se ve svých myšlenkách k pracovnímu projektu, vždy když budete mít čas. Nezapomeňte, že když člověk na něčem pracuje, měl by s touto myšlenkou usínat i vstávat.

Rituál na velké cíle /ambiciózní rituál/

Vždy když je spojeno cokoli se znamením Kozoroha, bude se řešit kariéra. Když je úplněk, nebo novoluní ve znamení Kozoroha, měl by se člověk zamyslet nad tím, co se mu povedlo a co naopak má na sobě zlepšit. Kozoroží energie nikoho nerozmazlují a naopak vychovávají lidi k tomu, že ten, kdo chce někým být, musí pro to hodně udělat. Bez práce nejsou koláče, a proto jsou energie Kozoroha o systematické a dlouhodobé práci na sobě. Proto je vhodné si v tomto období vytyčit dlouhodobý cíl. Skromnost není na místě a cíl může být opravdu velký. Výsledky budou tak velké, jak jsou velké myšlenky. Svému podvědomí ukazujte pouze cíl, nikdy ne cestu. Hlavně si dobře rozmyslete, co si budete přát. Protože cesta ke splnění vašeho přání nebude jednoduchá a může vám vzít spousta životních jistot. Energie vás povedou a klidně vám rozboří vše na co jste zvyklí. Nebojte se toho a hlavně stále mějte na paměti, kam směřujete. Ať se děje co se děje mějte před očima svůj cíl. Když se vám začne plnit váš cíl, musíte počítat s tím, že vám mohou skončit některé životní jistoty. Tak to v životě chodí, všechno má svou daň. Abyste se dostali tam, kam potřebujete, musí se změnit vaše vnější podmínky. Nevíte, proč vám končí důležitá oblast? No přece, abyste si uvolnili cestu pro svůj životní cíl. Při práci na tomto rituálu si vezměte zelený papír, nebo zelený fix. Napište si svůj vytoužený cíl. Čím konkrétnější představa tím lépe. Nebuďte skromní, ve dnech Kozoroha si dávejte dlouhodobé cíle. A klidné cíle, které jsou až neuvěřitelné. Nebojte se, přijde to, nebo podobná varianta. Zavřete oči a představujte si svůj cíl.
"Já jsem život. Já jsem víra.
Kroky mé mě vedou k cíli.
Pomáhá mi moje síla.
Věřím ve svou schopnost žít
Mohu být vším, čím chci být.
Tak jest tak se stane. Děkuji ti, milý pane."
Potom začněte na svém cíli pracovat.Technika 21 dnů. Často se mě lidé ptají, jak dlouho mají na daném rituálu pracovat, je potřeba 21 dní pracovat pravidelně každý den s myšlenkami, nebo s jiným úkolem. Po této době už stačí pouze jednou za čas. To, co chci ve svém životě změnit, byste si měli určit jako životní prioritu a měli byste na svůj cíl neustále myslet. Každý den udělat jeden krok k tomu, abyste se dostali blíže. A neustále si opakovat, o co vám jde. Takže rituál si můžete dělat v kuse těch 21 dní, ale potom pracujte neustále na svých myšlenkách.

Jak přivolat peníze

Peníze jsou pro život velmi důležité, jsou energie a je potřeba s nimi umět zacházet. Věta, že peníze nejsou důležité, hlavní je láska, už dávno neplatí. Velké problémy ve vztazích mezi lidmi jsou způsobeny právě finančním nedostatkem. Finanční problémy dokážou otrávit ovzduší ve vztahu tak dokonale, že to potom nejde slepit. Proto je důležité, aby člověk neustále pracoval s energiemi financí. Dejte obrázek penízků na plochu počítače, na ledničku, všude kam se občas kouknete, můžete mít symbol financí. Hlavně v období, ve kterém vládnou energie Kozoroha. Dělejte si pravidelně mentální cvičení, dejte si před sebe bankovku a pořádně si ji prohlídněte, potom zavřete oči a představte si všechny detaily na té bankovce. Jednou za čas si udělejte mentální cvičení, abyste si dokázali bankovky představit. Jednou za čas si také udělejte den, kdy si se svými financemi promluvte. Pohlaďte bankovky ve své peněžence a vždy když budete vydávat nějakou částku, něco platit, penízky si pohlaďte a pošeptejte jim, aby se vám vrátily zpět. Když vydáváte finanční částku fyzicky, bankovky si pohlaďte. A pošeptejte jim, aby se k vám zase zpátky vrátily. Vždy když budete platit přes banku, po odeslání příkazu, opět své virtuální penízky poproste, aby se vám vrátily zpět na účet. Do peněženky si vložte mezi drobné mince magnety - ne pokud tam máte platební karty pochopitelně :). Magnety v peněžence přitahují peníze. Každý den ve volných chvílích si představte svým vnitřním zrakem, jak otevíráte peněženku a jak je naládovaná bankovkami. Večer, když budete usínat, si vnitřním zrakem promítněte své konto s mnoha nulami. Částka je na vás a vůbec se neomezujte. Nezapomeňte, že spoustu věcí vám život poskytne k užívání, aniž byste je zaplatili. Rituál na peníze můžete zahájit ve dnech novoluní nebo úplňku v Kozorohu, ale měli byste na něm pracovat po celý rok. A přímo ve dnech, kdy si budete dělat tento rituál, se obklopte zelenou barvou. Zavřete si oči a představujte si nejdříve, jak se díváte na bankovní výpis. Je tam hodně nul? To je super. Abyste si dokázali představit číslo, měli byste si ho napsat. Abyste si dokázali představit částku v penězích, měli byste vědět, kolik musíte mít bankovek, abyste danou částku měli. Myslí se tím počet bankovek. Je na vás kolik myšlenek denně věnujte své finanční situaci. Důležité je, abyste dobře počítali i v reálném životě. A když se chcete vyvarovat nepříjemností kolem financí, je potřeba dobře zvážit každou půjčku. Vždy byste měli mít nějakou, alespoň částečnou jistotu a každý měsíc byste měli mít napsáno, kolik potřebujte peněz, abyste mohli zaplatit své účty, a kolik potřebujete peněz na stravu, pro děti na jízdné. Naučte se počítat a snažte se každý měsíc odložit něco stranou. I kdyby to měla být 50 koruna. A když do budoucna plánujete například hypotéku, nebo leasing, tak už dlouho dopředu pracujte s představou, jako danou částku pravidelně odkládáte. Jakmile potom přijde povinnost platit fyzicky, budete mentálně připraveni a bude se vám platit lehčeji.

Jak přestat kouřit, či se odnaučit jiný zlozvyk

Kouření je složitý zlozvyk a každý kuřák, i když tvrdí, že to není pravda, je na sebe naštvaný, protože si neumí se svým zlozvykem poradit. Rituál na odbourávání zlozvyků by se měl zahájit pod vlivem silných a nekompromisních energií. Vhodný čas je, když probíhá úplněk nebo novoluní ve znamení Kozoroha. Kozoroh je síla, přísnost, disciplína, pevná vůle. A přesně tyhle vlastnosti potřebujete k tomu, abyste zvládli kouření či jinou neřest. Každý zlozvyk je náš program, berlička, o kterou se opíráme a tvrdíme, že nás uklidňuje, že ji potřebujeme. Tvrdíme to, protože nás kouření natolik ovládá, že je lepší tvrdit, že nám dělá dobře, než přiznat, že mu nemůžeme odolat. Úplně první krok je přiznat si, že mám proti sobě silného protivníka a že mě nutí k něčemu, co nechci. Druhý krok je uvědomit si, že vyhraji a že jediné co musím, je soustředit se na své vítězství. Někteří z vás si určitě vzpomenou, že když vykouřili svou první cigaretu, bylo to nepříjemné. Točila se vám hlava, bylo vám špatně a cítili jste nepříjemný pocit. Tím vám dával organizmus najevo, co si o kouření myslí. Jenže s každou další cigaretou to bylo lepší a lepší a vaše tělo si začalo zvykat a pocity se začaly měnit. A bylo to příjemnější a příjemnější a tak jste si vybudovali závislost. Takže hlavním úkolem bude, vrátit se zase k období, kdy vám cigareta smrdí a točí se vám z ní hlava. Proto "vyléčení" nekuřáci mají málo pochopení pro kuřáky. Musí to tak být, protože v hlavě jsou nasazeny informace o tom, že tělo nechce cigarety přijímat. Abyste přestali kouřit, musíte se rozhodnout. Rozhodnutí samo o sobě nestačí, protože vás čeká boj s protivníkem, který vám bude neustále našeptávat, abyste si okamžité zapálili. Když se rozhodnete k tomu, že přestáváte kouřit, musíte si uvědomit, že myšlenky na vaše vítězství vás musí provázet od rána do večera. Než přistoupíte k samotnému rituálu, uvědomte si, ve kterých situacích nejvíce kouříte. Protože to jsou právě ty situace, kdy se budete muset na své vítězství soustředit.
Když se rozhodnete přestat kouřit, musíte být přesvědčeni, že to dokážete a každou pochybnost okamžitě mentálně rozbít. Nahradit myšlenku, která jde proti vám, myšlenkou, která vám pomůže vyhrát. Můžete samozřejmě přestat kdykoliv. Já doporučuji pod vlivem energií Kozoroha, protože jsou to silné energie a lidé v tomto období mají silnější vůli a větší touhu vyhrát. Celý rituál budete provádět na mentální úrovni. Zavřete si oči a pusťte si hudbu. Přesuňte se na místo "svého duchovního uvolnění". Je to místo ve vaší fantazii, které znáte, anebo které jste si vymysleli, na kterém se cítíte v bezpečí a je vám tam dobře. Jakmile se tam přesunete, představte si sami sebe, jak vytahujete z krabičky cigaret jednu po druhé. Rozdrolte je, rozlamte je. Když je zničíte, dejte je do nějakého sáčku, ať si na místě svého duchovního uvolnění neuděláte nepořádek a rozlámané cigarety rozdupejte. Dejte do toho obrovskou energii. Veškerou svou touhu, veškerou svou zlost. S tím problém mít nebudete. Jen si přiznejte, kolikrát jste se rozhodovali, že přestanete kouřit? A dodrželi jste to? Asi ne, že? A pokračujeme dál! Jakmile zlikvidujte cigarety, hoďte je do pomyslného košíku a poproste anděly, aby zlikvidované cigarety odnesli. Potom si sedněte ke stolu, nebo na louku, kdo chce, může nasednout na loď, fantazii se meze nekladou. Vezměte si svůj sešit osobního rozvoje a na jednu stranu si napište, proč byste chtěli přestat kouřit a co vám cigarety berou. Až to budete mít, zamyslete se, co očekáváte, že se stane, když přestanete kouřit. Každou pozitivní větu podpořte obrazovou technikou a pozitivním pocitem. Například:
"Cigarety zmizely z mého života a já si šetřím své krásné, úžasné zdravíčko. Zdraví."
Kdykoli budete psát, nebo pronášet tuto větu, představte si sami sebe jako zdravou bytost, která běží do schodů, skáče přes překážky. Představte si, jak se vám nádherně dýchá. Prodýchávejte, zhluboka prodýchávejte, a pociťujte štěstí. Vaše nevědomá úroveň, totiž potřebuje vědět, co si pod svou afirmací představujete a co chcete cítit. Představte si sami sebe, jak jdete na preventivní prohlídku a jak jsou vaše výsledky úžasné. Poskočte si radostí a hlavně děkujte za zdraví.
"Přestal/a jsem kouřit, protože ušetřím penízky. Má hojnost je větší a větší."
Při opakování této věty si představujte, jak vám přibývají penízky na kontě. Jak máte stále plnou peněženku. Představte si sami sebe za několik let a uvědomte si, kolik jste ušetřili. Představte si, že si každý měsíc "prokouřenou částku" dáváte na stavební spoření. Uvědomte si, že když každý měsíc dáváte nějakou částku, že se kolem vás rozprostírá energie spoření. Lidé, kteří jsou na tom finančně
dobře, a pro které je částka za cigarety pakatel, samozřejmě musí mít představu jinou. Pro ty doporučuji vybrat si nějakou neziskovku a začít se zajímat o charitu. Ve svých představách si mohou tito jedinci představit že "prokouřenou částku" věnuji třeba nemocným, nebo opuštěným dětem. Představte si sami sebe za několik let. Kolik jste mentálně věnovali na charitu? Pomohli jste těm, kdo to potřebují. Pomohli jste jenom tím, že jste přestali kouřit. No a ti z vás, kteří zahrnou do svého mentálního cvičení tuto představu, se dříve nebo později opravdu ocitnou v situaci, kdy budou mít na to, aby pomáhali ostatním. Co říkáte, bude vás to bavit? Jasně, že ano.
Napište si spoustu pozitivních vět, proč přestáváte kouřit. Fantazii se meze nekladou. Pokračujeme v rituálu. Jste stále na místě svého duchovního uvolnění, až si uvědomíte a napíšete všechny pro a proti, vraťte se zpátky do reality, do reálného světa. Vezměte si svůj sešit osobního rozvoje a zapište si všechno, co jste si na mentální úrovni uvědomili. Co vám cigarety dávají a co vám berou. Většinu myšlenek a vět, věnujte situaci, na které pracujete. Splní se vám totiž to, na co myslíte. A proto by váš sešit osobního rozvoje měl začínat větou:
"Od dnešního dne jsem nekuřák." /a zapište si datum/

Večer usínejte se svou novou realitou, ráno vstávejte se svou novou realitou. Vždy když vás ovládne touha sáhnout po cigaretě, zavřete si oči a představte si, jak ji rozlamujete, jak po ní dupete, jak se jí vysmíváte, jak ji likvidujete a zvedněte ruce k nebi. Hurá jsem vítěz! První dny budete tento pocit, touhu, prožívat neustále. Jeden den za druhým, ale intenzita se bude zmenšovat a po určité době to ustane. Nejhorším je ten první týden. Nejdůležitější je první měsíc. A potom už bude stačit hlídat si krizové situace. Udělejte to, jak chcete. Řekněte svým známým a přátelům, že jste přestali kouřit, aby vás podpořili. Tam poznáte, jak to s vámi lidé myslí. Kuřáci slaboši, kteří to nedokázali, vám budou nabízet a budou toužit po tom, abyste si zapálili. Oni to nedokázali a vám to nebudou přát. Záleží na každém z vás. Těch pár týdnů se dá překonat a potom už budou přicházet viditelné výsledky a z těch budete mít radost. Do svého sešitu osobního rozvoje, si zapisujte svoje myšlenky. Kolikrát denně jste vyhráli a vždy se po nějakém čase odměňte.
Přestat kouřit není jednoduché, ale jde to. Tento rituál je náročný a zabere hodně energie, proto neřešte jiný problém. Alespoň během prvního měsíce. Veškeré vaše energie by měly být zaměřeny na vítězství nad cigaretou. Výsledek bude stát za to.
Zdroj: Kniha rituálů - Martina Boháčová a jiné
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama