Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Ryb

2. září 2017 v 16:15 | Gabriela Rosse

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Ryb

"Ryby, vítaná to kořist nevzdělaných národů lovcův, byly posvátny obyvatelům Sýrie, jejichž bůžek jeden v podobě rybí s ženskou hlavou se vyobrazoval, z čehož později u Římanů povstala báj, že Venuše s Kupidem na útěku před obrem Tyfonem do vln Eufratu se uchýlila a tu podobu rybí na sebe vzala; odsud též na obloze dvojice ryb, jižní a severní jež dlouhým, rozmanitě vinutým pásem jsou spojeny," napsal roku 1876 F. J. Studnička v časopisu Vesmír v rozpravě O Zvířetníku.
Lidé narození v Rybách jsou obyčejně menší postavy, budí dojem tichosti až zakřiknutosti. Působí plachým rozpačitým dojmem, žijí v neustálém neklidu, jejich charakter podléhá nejrůznějším vlivům, často sami nevědí, co vlastně chtějí.
Ryby obecně jsou v širokém povědomí považovány za němé, nevýrazné tvory prohánějící se bezcílně ve vodách řek, jezer a moří, typičtí vyslanci vodního živlu. Jejich kůže je slizká a studená, navíc typicky páchne "rybinou" - to vše u mnoha lidí vzbuzuje až odpor, takže odmítají jíst jejich maso. Už samotné slovní spojení "jako leklá ryba"se stalo příměrem neschopnosti a neprůbojnosti až nihilismu. Ve skutečnosti nejsou ryby vůbec němé a jejich život je složitější, než jsme byli donedávna schopni a ochotni připustit.
Energie znamení Ryb je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Ryb je voda, zde znamená city, které jsou spojené s tajuplným Neptunem. Je to znamení soucitné, chápavé a často jasnozřivé. Období Měsíce v Rybách je charakteristické přecitlivělostí a intuitivním vnímáním. Všichni zatouží uniknout od reality. Klíčové slovo je "jednota", klíčová myšlenka "věřím".
Ryby ovlivňují chodidla, chůzi a lymfatický systém. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.
Novoluní a úplněk
Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.
Novoluní v Rybách připomíná, že není dobré věci odkládat a všelijak se vymlouvat. Úplněk v Rybách vyvolává emocionální výbuchy nebo depresivní sklony.
Než přistoupíme k rituálu ve znamení Ryb, měli bychom mít zvládnuté jejich energie. V našem životě musíme projít energií všech znamení zvířetníku. Ty energie, které sami nemáme, bychom se měli naučit.
ENERGIE RYB
Duchovní rozvoj, meditace, probuzení jasnozřivých schopností
Ryby jsou vodní znamení a vládne jim Neptun. Je vhodné dělat si pod vlivem těchto energií, všechny rituály, které se týkají touhy, duchovna a snění. Pod vlivem těchto energií jsou lidé obdařeni větší schopností pohledu do duchovních záležitostí. Pod vlivem těchto energií mají lidé více vyvinutou intuici a živé sny. Vnímají více své pocity, ale také lidí okolo sebe. V tomto období by měli být lidé vnímaví k tomu, co se jim zdá a o čem se jim zdá. Měli by více sledovat své vnitřní vedení a nepodceňovat, jestliže jsou na něco prostřednictvím intuice upozorňováni. Často stačí poslechnout svůj vnitřní hlas a někde se zdržet třeba jen o pár sekund déle. Znamená to, že na místo přijdete sice o trošičku později a nikdy nezjistíte proč. Ale můžete se spolehnout na to, že to je z důležitého důvodu. Znáte to? Vycházíte z domu a víte určitě, že jste zhasli a všechny spotřebiče vypnuli. Jenže váš vnitřní hlas vám říká. Vypnula jsi sporák? Zhasla jsi v koupelně? Chce se po vás, abyste se vrátili a šli se přesvědčit. Sporák určitě vypnutý je a zhasnuto je také. Vrátili jste se úplně z jiného důvodu. Měli jste být někde o pár sekund později. A právě v období Ryb je důležité poslouchat svůj vnitřní hlas mnohem pozorněji. Kdo chce začít pracovat s ezoterikou, může si udělat právě v tomto období rituál. Když je úplněk, nebo novoluní ve znamení Ryb udělejte si rituál na duchovní, nebo umělecký rozvoj.
Pozitivnější přístup k životu. Vnímání krásy a potlačování negací
V období, kdy vládnou energie Ryb, jsou lidé citlivější. Často mají tendence se uzavírat do sebe, ale také do světa snů. V období Ryb se dobře sní, ale člověk si musí dávat pozor, aby nebyl odveden od reality. Snít je nádherné, ale člověk musí na vše pohlížet realisticky a s nadhledem. Přesně to ukazuje astrologický symbol Rybiček. Dvě Ryby a každá plave na jinou stranu. Jeden život, ten co se musí žít, symbolizuje jedna rybička. Druhá Rybička, druhý život. Snění. To, co má člověk ve své fantazii a co by chtěl žít. Lidé jsou v tomto období plní protikladů. Jsou náladoví a nevědí proč. Je potřeba se ovládat a neřešit příliš negativistické věci. Spíše se snažit nedramatizovat, nestresovat se. Vždy když probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Ryb, je potřeba se zaměřit na své pocity. Sednout si a popřemýšlet, která oblast v mém životě má blíže k realitě a která je pouhý sen. Snít se může, jen člověk nesmí utíkat do světa snů před tím co je skutečnost.
Vztahy a láska
Pod vlivem těchto energií mají lidé tendence více se zamilovávat. Zadaní, nezadaní, když vládnou Ryby, je větší prostor pro romantické prožívání. Lidé vnímají lásku jako koření života. A hodně nevěr vzniká právě v tomto období. Je to tím, že lidé chtějí a touží prožívat žár, něhu a hlazení. Prožívat něco, co roztřese každou částičkou jejich těla. Touží mít své tajemství, touží tajit svou lásku, touží prožívat něco krásného a tajemného. Svět je zahlcen informacemi, povinnostmi a nepříjemnými situacemi. Pod vlivem těchto energií lidé utíkají do světa lásky, meditací, snění. Kdo žije v partnerském vztahu, měl by počítat s tím, že je potřeba okořenit vzájemný vztah romantikou, nebo novou erotickou zkušeností. Lidé, kteří se narodili pod vlivem energií Ryb, mají tendence promítat své sny do života těch druhých. To jim přináší samozřejmě zklamání. Každý člověk má svůj život a svou cestu. Právě v období, kdy jste pod vlivem úplňku, nebo novoluní ve znamení Ryb, je potřeba si pohlídat, aby vás někdo nenutil dělat něco, co nechcete. A vy sami také nikoho nenuťte. Ani partnera, ani děti, ani okolí. Nepodaří se vám to a prožijete pocit rozčarování, naštvanosti, a někdy i deprese.
Pozitivní myšlení, závislosti, deprese, smutky
Všechno co se odehrává pod vlivem energie Ryb, je o náladách. Je jasné, že když člověku není dobře, když má nějaký problém, tak se nemůže nutit do pozitivního myšlení. Proč? Prostě proto, že bude sám sobě něco nalhávat. A kdo si lže sám sobě, lže i ostatním. Naše podvědomí pozná, jestli si něco nalháváme, anebo jestli to myslíme vážně, ale je způsob jak se dostat ze smutků, ze strachů a z depresí. Samozřejmé jedná-li se o nemoc, je potřeba vždy konzultovat s odborníkem. Já tady hovořím o pocitech, které občas prožíváme. Je nám smutno, myslíme si, že se nic nedaří, myslíme si, že nás nikdo nemá rád, že si nás okolí neváží a podobně. Takže v takovém případě je potřeba analyzovat situaci, pro kterou se trápíme. Která v nás probouzí tyto pocity. Jakmile určíme, čeho se bojíme a proč, jakmile určíme, co nás trápí, máme první krok za sebou. Potom přistoupíme k dalšímu kroku a představíme si, jak by měla daná situace vypadat, aby nás těšila. Jakmile si představíme tu kladnou variantu, začneme pravidelně cvičit mentální cvičení. Variantu si napíšeme na papír, představíme si ji svým vizuálním zrakem a prožijeme si u ní pocity slasti. Je to stejné, jako když máte v životě nějaký smutek a podíváte se na komedii, u které se zasmějete. Zasmějete se, protože jste se vžili do děje. Naučte se vžívat do děje toho, co si vizualizujete, co vidíte svým vnitřním zrakem. Každý z vás to zvládne. No a tak krůček po krůčku přejdete dobrovolně k pozitivnímu myšlení, protože vaše situace se začne lepšit. Vždy když probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Ryb, je potřeba zaměřit pozornost na své nálady a na své pocity. Řešit nevyřešené, je v tomto období velice důležité.
Zdraví pod vlivem energie Ryb
Této energii se přiřazují chodidla, prsty na nohou a lymfatický systém. Je třeba věnovat intenzivní péči končetinám, které nám zajišťují pohyb, je dobrá masáž chodidel, protože na končetinách jsou zakončeny různé části těla. Masírování končetin přináší úlevu. Dny Ryb jsou plné citů. Všechno co ve dnech Ryb necháte vstoupit do svého těla, působí mnohem silněji než jindy a to jak v pozitivním, tak negativním slova smyslu. Ve dnech Ryb jde celkem úspěšné ošetřit bradavice na nohou, ale samozřejmě zákroky moc neprovádět. Jestliže, ale bradavici ošetřujeme nebo likvidujeme za přibývajícího měsíce, zřejmě se objeví znova.
V období Ryb se v ovzduší udržuje vlhkost, takže by se příliš neměli větrat lůžkoviny. V období Ryb, byste si neměli kupovat boty, mohou vás tlačit.
V chování se tady projevuje jak pevné spojení se zemí, tak na druhé straně duchovno, a spojení s vesmírem. Dny kdy je Luna v Rybách, se příliš nehodí k navazování nových známostí. Nemyjeme a nestříháme vlasy, slábnou, třepí se a tvoří se lupy. Je to vhodné období na praní prádla a také vodní kámen se v těchto dnech dobře odstraňuje.
Máte dobře zpracovány tyto energie? Je úplně jedno, jaké jste znamení, máte v sobě něco z každého znamení zvěrokruhu. Některé energie zpracovány máte a jiné zase ne. Proto je důležité každý měsíc pracovat s postavením měsíce. Protože úplňky a novoluní v daném měsíci, vám prstem ukazují na životní oblasti, na které se máte zaměřit.
Jaké rituály jsou vhodné v období, kdy probíhá novoluní nebo úplněk ve znamení Ryb?
Ryby
Základní energie: Vizionářství, telepatie, inspirace, soucit, tvořivost, oddanost, starostlivost, mír.
Barva:Karmínová
Základní živel:Voda
Doporučené čarodějnické praktiky při novoluní: Rituály a zaříkávání na podporu fantazie, vizualizace, snění, astrální projekce, telepatie a věštění. Zaříkávadla a rituály za zemřelé. Zaříkávadla na nalezení soucitu s druhými i sebou samými. Zaříkávadla pro světový mír i mír mezi blízkými a přáteli. Odhalení celého obrazu, neutápění se v detailech.
Vyhněte se: Pochybnostem.
Pozor na: Nelogické odůvodňování.
Úplněk v Rybách - Slunce v Panně
Základní lunární živel:Voda
Základní solární živel: Země
Doporučené rituály při úplňku: Analýza snů a meditace. Pomáhání druhým /čtení z karet, alternativní medicína atp./.

Probuzení duchovní zrání. Otevření třetího oka.

Když probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Ryb, přicházejí situace, které zamotají životem nejednoho člověka. Vše co se odehrává ve společnosti, ve vztazích, v práci je na silné emocionální vlně. Transformace, která proběhla v minulých měsících, změnila myšlení lidí a to velmi podstatně. A nyní přichází na řadu intuice a city. Hodně lidí v tomto období dostává schopnost komunikovat s jinými světy. Vidí životy, které probíhají paralelně vedle sebe. Mě se to poprvé stalo, na mé cestě. V tomto období se dobře komunikuje, například s anděly a s jinými bytostmi. Je zde velká touha změnit svět. Rozvinout v sobě duchovno, ezoteriku, víru. Tyto dny jsou pod vlivem vody a mají modrou barvu. Proto je vhodné používat vodu, jako součást rituálu, který si budete dělat. V těchto dnech můžete také koukat na vodní hladinu, ale také na obrázek, na kterém je hodně vody. Voda pro vás bude znamenat otevřít si ještě více své emoce, otevřít své "třetí oko." Vodu využijte jako prostředku, který vám umožní dosáhnout na své cíle.
Tento rituál, bude souviset s vodou. Udělejte si rituál na probuzení jasnozřivosti. Připravte si nějaké mince. Nezáleží na tom, o jakou půjde měnu. Postavte se někde k vodnímu zdroji. Kdo bydlí u řeky nebo u rybníka má výhodu. Ale rituál si klidně můžete udělat doma a použít k tomu vanu nebo studnici přání, kterou si můžete vyrobit z jakéhokoli poháru. Držte minci v ruce a chvíli se dívejte do vody. Zhluboka dýchejte a vnímejte jen vodu a minci v ruce.
"Jasnozřivé schopnosti já v sobě probouzím,
dívám se na sebe a přitom vím.
Vidím své anděly, jak kolem létají.
Vidím své anděly, lásku mi dávají.
Duchovní prozření, je o čem sním.
Zázrak ten začíná, já o tom vím."
Potom si přiložte minci na čelo a ucítíte teplou energii. Jakmile dojde k otevření vašeho třetího oka. Polibte minci a vhoďte do vody. Můžete několikrát zopakovat magickou formulku.

Vnitřní dítě a láska k sobě.

Když probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Ryb, můžete začít měnit svůj život. Abyste byli v životě šťastni, potřebujete klid v duši, a šťastné vnitřní dítě. Zapalte si modrou svíčku. Jestli máte modrý kámen, tak si ho připravte a dejte si ho do ruky. Já miluji Lapis Lazuli. Pusťte si hudbu a zavřete oči. Představte si louku plnou květů. Všude je plno motýlů. Vzpomínáte si? Když jsem byla malá, všude byly louky plné květů a plné motýlů. Babočka admirál, žluťásek, modrásek, bělásek. Ráda na tu dobu vzpomínám, a když se dostanu někam do přírody, kde jsou louky a motýli, vždy si vybavím své dětství. Představte si svou vysněnou louku. Hraje krásná hudba a na louce vesele skotačí vaše vnitřní dítě. Šťastné a rozesmáté. Sedněte si a pozorujte své vnitřní dítě, jak je šťastné, jak skotačí. Některým z vás se může stát, že když přijdou na louku poprvé, tedy když budou dělat tuto meditaci poprvé, může jejich vnitřní dítě být smutné, anebo dokonce plakat. V tom případě se ho musíte zeptat, proč je smutné a co ho trápí. Ale čím častěji budete přicházet na svou louku, čím častěji budete navštěvovat své vnitřní dítě, tím veselejší výraz ve tváři bude mít. Naučte se objímat ho. Naučte se líbat ho. Naučte se mu dávat lásku. Láska hory přenáší. Láska je krásná. Vaše vnitřní dítě lásku ocení a vy se budete lépe cítit. Protože vaše vnitřní dítě a jeho radost, jeho štěstí je vlastně stav vaší duše. Až si své dítě pochováte a dáte mu lásku, chvíli ho pozorujte, jak šťastně skotačí na louce plné květů a motýlů. Samozřejmě, prostředí je na vás. Naučte se magickou formulku. Můžete i zpívat:
"Jsi štěstí mé, jsi duše má.
Jsme jedno tělo, jsme ty a já.
Miluji tě moje vnitřní dítě.
Jsi moje a já chci tě.
Přinášíš štěstí do života mého.
Já vkládám harmonii do života tvého.
Už nebudeme vnímat JÁ a TY.
Už budeme říkat, že jsme MY."
Tento rituál vám umožní napojit se na vaše vnitřní dítě. Mnoho nezdarů, mnoho smutků, prožíváte právě proto, že vy a vaše vnitřní dítě nejste v jednotě. Nemůžete být šťastni, když vaše vnitřní dítě pláče. Nemůžete být spokojeni, když se vaše vnitřní dítě trápí. Právě doba, kdy je úplněk, nebo novoluní ve znamení Ryb, je vhodná na harmonická spojení všeho druhu. Teprve, když bude vaše vnitřní dítě šťastné, i vy si můžete opakovat větu."Jsem šťastná/ý, jsem šťastná/ý." Teprve tehdy bude tato věta pravdivá. Nebojte se slz, které vám budou kanout, když se setkáte se svým vnitřním dítětem. Je to dojemné setkání. Jakmile rituál dokončíte, slibte si, že budete ve spojení se svým vnitřním štěstím každý den. Naučte se vnímat sami sebe jako nejlepšího přítele. A zůstaňte sami sebou. Rozmlouvejte spolu Vy a vaše krásné JÁ. A pamatujte si, že jediná ruka, která vám opravdu pomůže, je ta, která vychází z vašeho ramene.

Jak si přivolat štěstí.

Když probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Ryb, vždy to přináší neuvěřitelné předtuchy a magické sny. Citlivější lidé prožívají dny plné napětí a to se může promítnout ve vztazích. Pracovních, ale také osobních. Je proto velmi důležité, hlídat si své reakce. Člověk rychle vzplane, ještě rychleji vynese soud, ale je potřeba si uvědomit, že některá slova nejdou nikdy vzít zpátky. Někteří lidé, kteří nezvládají tento druh energií, mohou jednat až hystericky a to zejména v době úplňku. Všechno má svůj důvod i přepjaté a emocionální jednání ostatních má svůj důvod. Je tedy potřeba si v tomto období hlídat své reakce. Připravit se na to, že také okolí může reagovat prudčeji než jindy. Toto období je výborné pro ty, kteří mají vztah k duchovnu a k ezoterice. Ale také pro lidi s uměleckým talentem. V tomto období může totiž člověka políbit múza. Můžete si vybrat oblast. Můžete si vybrat múzu. Období Ryb je magické. Toto období přináší předtuchy a prorocké sny. Protože v tomto období je vzduch nabitý emocemi, někteří lidé mají pochmurnější náladu. A tak je potřeba si udělat rituál na štěstí. Pro každého člověka je štěstí něco jiného. Ale obecně je štěstí stav, ve kterém se nic neděje. To znamená, každý den, když se probudíte, když žijete, když máte obyčejné starosti, když jste vy a lidé kolem vás zdraví, anebo když uděláte nějaký pokrok ve své práci, ve svém životě. Vlastně každý den je takové štěstí. A řekněte sami, kdy jste si uvědomili svůj pocit štěstí? Večer když usínáte, uvědomujte si, že jste prožili den, který se skládal z maličkých střípků štěstí? Štěstí ví, že si ho málo všímáme a tak aby nás na sebe více upozornilo, přinese nám občas do života problém, který musíme řešit. A když ho vyřešíme, uvědomíme si, jaký je rozdíl, když štěstí je a když se někam schová. Jestli někdo z vás věří na andílky, já v ně věřím, tak si udělejte svého anděla štěstí. Můžete si ho představit podle vaší fantazie. Je to na vás. Ale uvidíte, jak vás jeho krásné a čisté energie budou posilovat. Kdo nevěří na anděly, tak si může vytvořit jiný symbol, který mu přináší pocit štěstí. Vhodné jsou i talismany. Tady je ale potřeba vědět, že když takový talisman ztratíte, není to proto, že by od vás odcházelo štěstí. Je to proto, že potřebujete svůj talisman jen vyměnit. Než si uděláte kratičký rituál na štěstí, tak si zopakujte recept na štěstí.
RECEPT NA ŠTĚSTÍ
"Ten, kdo vezme odhodlání a nadšení pevně do svých rukou, ten, kdo přidá trpělivost, pokoru a víru, ten, kdo k tomu přidá i své srdce a touhu po dosažení, tomu se otevře brána k vítězství."
Při tomto rituálu si připravte barvu, která je vám milá. Předmět, který je pro vás symbolem štěstí. Sedněte si do prostředí, ve kterém se budete cítit opravdu dobře. Může to být váš pokoj, ale také kouzelná příroda. Zavřete si oči a zaposlouchejte se do svého nitra. Pozvěte svou duši, svého duchovního rádce, a když se objeví, tak ho pohlaďte a obejměte. Přitiskněte se pořádně. Ucítíte lásku a štěstí. Potom si před sebou představte někoho, koho máte rádi. Ucítíte lásku a štěstí. Potom si před sebou představte to, po čem toužíte. Ucítíte lásku a štěstí a několikrát po sobě si zopakujte formulku:
"Láska je všude, láska mě obklopuje, láska mě hladí.
Všude a všichni mají mě rádi.
Štěstí je to, co nejvíce miluji,
že budu šťastná/ý, sobě já slibuji.
Tak jest, tak se stane.
Děkuji ti, pane."

Jak posílit víru v sebe a ve své schopnosti. Jak si věřit, že dostanete novou práci.

Když člověk, chce ve svém životě něčeho dosáhnout, musí věřit sám sobě. Je jedno, jestli jde o pracovní, nebo osobní úspěchy. Zdravá víra v sebe sama a v to, že to dokážete, je nutná. A mnoho lidí má někde hluboko uvnitř sebe pocit méněcennosti. Často se setkávám s tím, že za mnou přijdou lidé, kteří byli propuštěni z práce a jsou zdrceni. Myslí si, že nic neumí. Často se setkávám s tím, že přijde člověk, který je sám. Nemá lásku a je nešťastný. Myslí si, že za nic nestojí. Někdy se setkávám s tím, že přijde člověk, který tvrdí, že má smůlu a že je "prokletý." Já toto slovo nemám ráda. Dokáže totiž s psychikou člověka "šílené" věci. Slovo vyvolá v mysli strach a strach jedince oslabí natolik, že se dostává pod energie, které ho naprosto ovládnou. Každý z nás prožívá v životě situace, kterých se obává. Má strach. Nevěří si. A to je právě situace, ve které musíme zmobilizovat veškeré své síly. Věřit si, že vše překonáme. Protože ten kdo si věří, ten to také dokáže. V době, kdy je úplněk, nebo novoluní ve znamení Ryb, je vhodné udělat si rituály na posílení sebevědomí. A protože těch situací, kdy si člověk nevěří, anebo se někoho bojí, je opravdu hodně, je potřeba pracovat na důvěře a věřit sama sobě. Sebevědomí je základem úspěchu.

Vytvořte si svůj vlastní projekt


Když sháníte novou práci, je to vždycky nepříjemná situace. V dnešní době, je práce málo i když já osobně věřím v to, že kdo pracovat chce najde si ji. Když je někdo mladý, po škole, nemůže sehnat práci, protože nemá praxi. Když má někdo super vzdělání, často slyší, že je překvalifikován. Když má žena malé děti, zaměstnavatel se bojí, že to nezvládne a že bude mít paragrafy. Když má někdo vyšší věk, bojí se, že nenajde práci kvůli věku. Tohle slýchám od svých klientů neustále. Takže když se do takové situace dostanete, nepřemýšlejte o svých nedostatcích, ale začněte přemýšlet o tom, co umíte a v čem jste dobří. Každý člověk něco umí a je v něčem dobrý. Sedněte si, zklidněte se a na papír napište, co umíte. Umíte se pohybovat v oblasti financí? V oblasti obchodu? V oblasti služeb? Umíte cizí jazyk? Umíte pracovat s počítačem? Jste výborný řidič? Rád cestujete? Ale pozor! Někdo umí výborně vařit, uklízet, žehlit. Ale také pozorovat, zjišťovat informace a komunikovat s lidmi. Prostě každý člověk něco umí a musí si přesně vydefinovat, co to je. Často se setkávám s tím, že ke mně přijde úplně zdrcený člověk kolem 50 let a je zcela zoufalý. Jeho sebevědomí je na bodu mrazu. A proč? Navštívil velkou spoustu konkurzů a z každého konkurzu dostal zamítavou odpověď. Takovému člověku klesá sebedůvěra. S každým odmítnutím je na tom hůře a hůře. Jenže je to jako se vším v životě. Nesmíte se nechat zdeptat. Prostě nesmíte! A ještě jednou nesmíte! Musí z vás sálat sebevědomí. Co je to pár odmítnutí proti tomu, co vás ještě v životě čeká? Já osobně razím celý život heslo, že když mi někdo nedá práci, tak si ji vytvořím sama. Vy si toto heslo můžete osvojit. Je potřeba si ale uvědomit, že dnešní doba je o změnách a když začnete pracovat na své práci snů, musíte být připraveni na to, že se může stát cokoli. Můžete být přesunuti někam na úplně jiné místo. Určitě se změníte a tím se změní vaše okolí. Ale jak se říká, život je změna, a tak je potřeba na to reagovat. Když si uděláte seznam toho, co umíte. Toho po čem pracovně toužíte, začněte pracovat na splnění svého snu.
Máte papír. Napište si, co všechno umíte. Každý z vás něco umí a nechci od vás slyšet, že vy nic neumíte. Ten, kdo to tvrdí, ten si lže sám sobě. Takže každý něco umí. Napište si, co umíte. Nezapomeňte na nic.
Když si nebudete moci vzpomenout (i takoví jedinci se najdou), tak pozorujte sami sebe třeba měsíc. Každý den vnímejte, jaká činnost vám dělá radost. Jací lidé se vám líbí, co dělají a čím vás přitahuji. Když jdete po městě, koho si všimnete? To jsou všechno informace, co se vám líbí. A kdo se vám líbí. Jestliže máte sen pracovat v nějaké činnosti, nebo stát se někým, jděte mezi lidi, kteří už dělají vaši práci snů. Čtěte o nich, zajděte si mezi ně. Vyhledávejte vše, co se týká vaší vysněné oblasti.
Nechci slyšet, že bydlíte na vesnici a že tam nikdo není a že se tam nic neděje. Naše Česká republika je tak malá, tak malá. Co byste dělali, kdybyste bydleli třeba v Americe?
Když jste si konečně uvědomili, co máte rádi, co se vám líbí, v jaké činnosti byste chtěli pracovat, udělali jste první a velice důležitý krok. Nezapomeňte, že je důležité, abyste vše měli zapsáno.
Nyní už přesně víte, co chcete. Neřešte, jestli je to možné, nebo to není možné. Nechci slyšet větu, ale tohle mě přeci nemůže uživit. Není to pravda. Vše co vás baví a co činíte s láskou, vás může uživit. A dokonce velmi dobře. Když děláte to, co vás baví, nedíváte se na čas a na vynaloženou energii. Jediná podmínka, musíte si věřit, že si tím dokážete vydělat peníze a musíte si v sobě srovnat "dovednost přijímat peníze za svou činnost". Ptáte se, o čem to tady píšu? Mnoho lidí si totiž neumí říct o odměnu za svou práci. Stydí se, nevěří si a je jim to hloupé. To je další důležitý krok, který musíte odstranit. Nemyslete si, že když něco umíte a děláte to zdarma, že to vaše okolí ocení. Tak to v žádném případě. Naopak, podáte prst a utrhnou vám ruku.
A tak čiňte věci s láskou, ale nezapomeňte na svou odměnu. Další krok vás naučil, mít svou cenu. Když si budete cenit sami sebe, bude si vás cenit i vaše okolí.
Když si v sobě zpracujete všechny tyto kroky, už zbývá ta hlavní část. Na základě toho, co jste si napsali, a na základě toho, jak jste ocenili sami sebe, to znamená, kolik potřebujete vydělat penízků, vytvořte si představu, jak chcete, aby vypadala vaše práce. Staňte se režisérem a vytvořte si film, který si budete neustále promítat svým vnitřním zrakem. Zavřete si oči. A promítejte si svůj film. Ráno vstanete a jdete do práce. Nebo pracujete z domu? Sednete si do svého auta, představte si to. Položte si vedle sebe na sedadlo notebook, mobil, tablet, nebo jinou pracovní pomůcku. Šlápněte na to a jeďte do své práce snů. Když budete vystupovat z auta, nebo z jiného dopravního prostředku, měli byste cítit radost, že jedete do práce. Těšit se. Představte si, jak vcházíte do kanceláře, anebo do prostředí ve kterém pracujete. Jak vás kolegové vítají a jak jsou rádi, že vás vidí. Jestliže chcete podnikat samostatně, představte si svůj pracovní stůl a na něm plno objednávek, plno zakázek. Užívejte si ten pocit, že nevíte co dříve a ve svém mentálním filmu děkujte neustále za svou práci. Film si můžete natáčet a prožívat podle svých představ. Každý den ho můžete doplňovat o nové poznatky. Každý den budete schopni zachytit více detailů. Je na vás, jak chcete, aby vaše práce vypadala. Nezapomeňte se večer odměnit a každý den si uložte nějakou částku na své mentální konto. Uvidíte, jak vám každý den budou penízky přibývat. Klidně se s nimi pomazlete. Hlavně si neustále představujte, jak rostou. U těchto cvičení musíte sledovat své pocity. Prosím vás, to je velmi důležité. Vy totiž ve svých představách nesmíte sami sobě nic nalhávat. Každá neupřímnost, vše co nemáte zpracováno, se projeví. Buď se sen nesplní, nebo se situace zhorší.
Často se setkávám s tím, že mi někteří klienti tvrdí, že na sobě pracují už několik měsíců, nebo několik let. Že na sobě pracují pomocí různých metod a že se jim situace nezlepšila. No jo, ale když se jim situace nezlepšila, tak na ně prostě ta metoda nefunguje a ať se jim to líbí, nebo nelíbí, tak musejí opravdu najit a přepsat své duševní vzorce, jinak bohužel.
Ať se vám to líbí, nebo se vám to nelíbí, dokud si nepřepíšete své duševní vzorce, nic se na vašem životě nezmění. Anebo to půjde pomalu. A víte co? I když dosáhnete změny, a nepřepíšete své duševní vzorce, stále vám budou do života přitahovány situace a lidé, kteří vám nedají pokoj a budou vás chtít vtáhnout do prožitků, na které je zvyklá paměť vaší duše. Duševní vzorce. Nejde o žádné bloky. Jde o touhu, prožívat známe situace. Situace, na které jste zvyklí. Zvyklí ze svých minulých životů, anebo na ně byli zvyklí vaši předkové. A zvyk je železná košile. Víte sami, jak těžké je odstranit škodlivé návyky a jak složité je udělat si návyky, které vám v životě pomáhají. Bez cvičení to nejde. Nezapomeňte, že to na co chcete dosáhnout, musíte neustále živit ve svých myšlenkách. Se svým cílem vstávejte. Se svým cílem usínejte. Myslete na něj během dne, kdykoli to půjde. Naučte se hospodařit se svými myšlenkami. Uvědomte si, kolik jich během dne zbytečně vyplýtváte na lidi, kteří nejsou důležití. Kteří vás trápí, nebo něčím dráždí. Tím, že na někoho myslíte, posilujete jeho energii. Navíc každý kolem sebe máte někoho, kdo vám nepřeje a kdo na vás dělá bu, bu, bu. Proto tady popíšu také cvičení, které zlikviduje energie člověka, který jde proti vám. Nikdy nepřejte nikomu nic zlého. Tím ničeho nedosáhnete, a vždy se to obrátí proti vám. Základem je posílit svou energii, posílit svou životní imunitu a nedat se převálcovat. Nemyslete si, že jste jediný člověk na světě, kdo má problém se šéfem, s kolegou, s partnerem, se sousedem. Nejvíce válek se vyhrává mozkem, a energetickým posilováním.
Všechna cvičení jsou samozřejmé založena na technice, která funguje. Mám ji vyzkoušenou na sobě a mají ji na sobě vyzkoušenou také moji klienti. Vždy když na svém životě cokoli měníte, když na čemkoli pracujete, je potřeba svou nevědomou úroveň přesvědčit a přepsat vzorce duše. Co to jsou ty vzorce duše? A jak je najít? Když se člověk narodí, přichází na svět s informacemi. Vzorce duše. Jsou to poznatky z minulých životů a také informace, které do nás vložili předkové. Je to paměť duše. A tak díky těmto vzorcům jsme vtahování do situací, do kterých vtahováni nechceme být. Nechápeme to a přemýšlíme, proč se nám tyto události dějí. Svalujeme všechno na osud a na smůlu. Díky těmto vzorcům duše se potkáváme s lidmi, se kterými se potkávat nechceme. Díky těmto vzorcům duše si přitahujeme lidi, kteří nám ubližují. Opět to svádíme na osud a svádíme to na smůlu. Svádíme to zbytečné. Jsou to vzorce duše, naše nevědomá úroveň, která nám do života přitahuje lidi a situace. Když chceme svůj život změnit, musíme pochopit své vzorce duše. Ty, které jsou pozitivní, tak ty posílit a ty které jsou negativní tak přepsat. Jde o to, že jestli máte vzorec duše, že jste byli v každém ze svých minulých životů chudí, neschopní, sami, podceňovaní, zatracovaní, nešťastní, někým pronásledovaní, tak vám vaše nevědomí bude na základě těchto vzorců duše přivolávat lidi a situace, které vám umožní prožívat opět stejné prožitky. Platí to i opačně. Proto je důležité si najít své vzorce duše. A pracovat s nimi. Je to jednoduché.
Ať už budete pracovat na jakémkoli rituálu, ať už budete ve svém životě měnit cokoli, musíte si pamatovat jedno, vaše myšlenky by měly být upřeny na váš cíl. Ráno vstávejte a první myšlenka by měla být na to, po čem prahnete. Večer usínejte a své myšlenky opět zaměřte na svůj cíl. Během dne, v době, kdy si to můžete dovolit, myslete na to, čeho chcete dosáhnout. Kontrolujte své myšlenky během dne. Hodně vám jich totiž utíká do nepodstatných oblastí. Často myslíte na spoustu hloupostí. Na jiné lidi, na situace, které nemůžete ovlivnit. Místo toho myslete na sebe, na svůj cíl, na to, co pro sebe můžete udělat. Jak na sobě můžete zapracovat. A další důležitá informace je ta, že když začnete pracovat na jakémkoli rituálu, když si začnete plnit jakýkoli cíl, tak zkuste techniku 21 dní.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama